download software Clean Search Web Template (#12) from global shareware site
 

* İletişim *

Berkant KOŞAR turkmusiki@hotmail.com

Berkant Koşar                               

1972 yılında İzmir’in Tire ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimi Gökçen/Tire’de tamamladı. İlk sahne tecrübesini Tire Şehir Sineması Ses Yarışmasında edindi. 10 yaşında TSM dalında Birincilik ödülü aldı. Akademik kariyerini Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvar ı Ses Eğitimi Bölümünde öğrenim yaparak tamamladı.  İzmir Bornova Belediye Konservatuvarın da repertuvar öğretmenliği yaptı,   

 TRT İzmir radyosu sözleşmeli ses sınavını 1994 yılında kazandı. İki yıllık sözleşmeli ses sanatçısıyken 1996 yılında MEB’ye bağlı Müzik öğretmeni olarak Isparta/Sütçüler ilçesine atandı. İki yıl görev yaptıktan sonra Asteğmen öğretmen olarak Elazığ/Baskil’de askerlik görevini tamamladı.Zonguldak/Çaycuma ilçesinde görev yaptıktan sonra kendi memleketi olan İzmir/Tire’ye yerleşti.

Şu anda Tire 80.yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu , Tire Özel Bilgi İlköğretim okulu  Tire İmam Hatip Lisesinde Tire Fatih İ. Ö Okulunda ve Aydınoğulları İ.Ö.Okulu olmak üzere beş okulda   müzik öğretmeni olarak görev yapmakta olan Berkant Koşar TRT İzmir Radyosu  İstisna askitli ses sanatçısı olarakta görev yapmaktadır.

Görev yaptığı yerlerde beste ve güfte çalışmalarını sürdüren hocamızın, 20 dan fazla bestesi ve güftesi bulunmaktadır.

Bir erkek bir kız çoçuk babası olan Berkant Koşar  3 yıl İzmir Bornova Belediye konservatuvarı da Repertuvar öğretmenliği,Bornova Beleditesi Tsm korosunu ve 2 yıl Tire öğretmenevi korosunu  Tire Belediyesi TSM korosunu 2 yıl yöneten hocamız ,Şu anda da izmir Gaziemir Türk sanat müziği korosunu 3 yıldan bu yana yönetmektedir.                                

.....


   

 

  I Ana Sayfa I Nazariyat I Forum I Besteler I Nota Arşivi I Video I Mp3 I Midi I Linkler I İletişim I